Érkezés dátuma
Érkezés
Távozás dátuma
Távozás
Vendégek száma
1 szoba, 2 vendég

Látnivalók, programok Hajdúszoboszlón és környékén

Hajdúszoboszló mindig is a legnépszerűbb belföldi desztinációk közé tartozott. A városvezetés az egész évben igénybe vehető gyógy- és egészségturisztikai szolgáltatások mellett több újdonsággal is készült, rendezvényekkel, kiemelkedő eseményekkel a városban és környékén.

Programok Hajdúszoboszlón

Pünkösdi Sokadalom és Hajdúvárosok Találkozója
2025. június 6-9.

Részletes program:

2025. június 6. péntek
Helyszín: Szabadtéri Színpad
17.30 ZZ Copy – ZZ Top Tribute Band
19.00 KerecseN Zenekar

2025. június 7. szombat
14.00 Hajdúvárosok találkozója a Szent István parkban
17.45 Megnyitó a Szabadtéri Színpadon
18.00 Fúvószenekari találkozó a Szabadtéri Színpadon
19.00 Csillagászati távcsöves bemutató a Vega Csillagászati Egyesület hajdúsági területi klub tagjaival a Szent István parkban (megfelelő időjárási körülmények esetén)

2025. június 8. vasárnap
15.00 Hajdúvárosok találkozója a Szent István Parkban
Hajdúnánási NaNá Színház a Szabadtéri Színpadon
Déryné Program Kincskereső Kisködmön színház Szabadtéri Színpad
19.00 Cifra Banda műsora a Szent István parkban
20.00 Sonivius Vappae hajdú műsora a Szent István parkban

2025. június 9. hétfő
Helyszín: Szent István park
15:00-20:00 Középkori mesterségek bemutatója (nemezelés, bőrművesség, kovácsolás, szalmafonás, gyöngyfűzés rovásírással, szarukészítés, fazekasság, papírmerítés, növényfestés, hímzés)
15:00-20:00 Hadtörténeti bemutató lovagokkal, nemesi kitelepülés hárfakísérettel, tánctanítással, konyhai foglalkozások, fegyver-páncélmustra, íjászat
18:00-20:00 Vásári Térzene – Szelindek Zenekar
Kísérő programok minden nap:
14.00-20.00 között pünkösdi játszóház óriás fajátékokkal
Vásári forgatag és gasztro tér


Látnivalók Hajdúszoboszlón

Munkácsy kiállítás - Centenáriumi esemény
2025. március 22. - szeptember 29.

A világhírű magyar festőművész, Munkácsy Mihály alkotásai Hajdúszoboszlón kerülnek bemutatásra alkotásai 2025. március 21-től, Centenáriumi eseményként. 2025 ünnepi év - 100 éves a hajdúszoboszlói gyógyvíz, ezen emlékezetes évben nyílik meg Munkácsy Mihály világhírű festőművész kiállítása a felüdülőhelyen. A tárlaton közel 80 eredeti Munkácsy alkotás lesz látható 2025. március 21-től. Köztük lesz az ismert „Ásító inas”, ezenkívül a magyar művész különböző korszakainak festményei, portréi, tájképei, szalonképei és nem utolsósorban archív fotók, dokumentumok, kultusztárgyak lesznek kiállítva a festőművész életéből.

Bocskai István Múzeum

Fedezze fel Hajdúszoboszló „múzeumi negyedét”! A gyógyfürdőtől 1000 méterre található Bocskai István Múzeum három épületben hét állandó kiállításon mutatja be Hajdúszoboszló kulturális örökségét.
A kiállítások interaktív múzeumi élményt nyújtanak. A látogatók a történeti kiállításban kézbe vehetik a hajdúk fegyvereit és írhatnak palatáblán, a Retró-kiállításban kipróbálhatnak egy „Trabant-szimulátort”, a helytörténeti kiállításban pedig felpróbálhatják a helyiek hagyományos viseleteit. Míg a művészeti kiállításokban Picasso és Chagall alkotásai, addig a Fejedelmi Kincstárban a Bocskai-korona és -jogar másolatai tekinthetők meg.

Hajdúszoboszlói Fazekasház

A Hajdúszoboszlói Fazekasház Fazekas Istvánnak, a népművészet mesterének 1976-ban megnyitott múzeuma.
A népi jellegű épület ma népművészeti gyűjteménynek ad otthont, valamint a látogatók múzeumpedagógiai foglalkozások keretében ismerkedhetnek meg a fazekassággal.

A hagyományos nádfedeles paraszti házak formájára emlékeztető bemutatótermet, műhelyt épített és bekapcsolódott az idegenforgalomba is. A Hajdúszoboszlói Fazekasház Fazekas István 2007-ben bekövetkezett halála után gazdátlanná vált.
A múzeum megnyitásának 40. évfordulóján, 2016-ban a ház újra megnyitja kapuit, hogy tovább szolgálja a magyar népművészetet. „Kézbe illő hagyomány” című állandó, és „Madárka, madárka” című időszaki kiállítással várja látogatóit, akik bemutatók és foglalkozások keretében ismerkedhetnek a fazekassággal, kipróbálhatják az agyagformálást és a korongozást is.

Harangház és festett jelfái

A harangház Hajdúszoboszló új épített öröksége, Oborzil Edit iparművész és Rácz Zoltán építész együttes alkotása, mely szimbóluma is egyben a városnak.
A Harangház Hajdúszoboszló legfiatalabb építészeti alkotása, mely a városnak adományozott Oborzil harang-hagyaték elhelyezésére és bemutatására szolgáló épület.
A kör alaprajzú nyitott építménynek, megőrző és bemutató szerepe van, melyben a Hajdúszoboszló részére hagyatékozott 50 db alumínium harang került elhelyezésre. Az épület megtervezésekor Rácz Zoltán építőművész több jelképrendszert alkalmazott, hiszen a Harangház négy darab pillére a négy évszak, a négy égtáj és a harangrendszer kezdőpontjait is jelöli.
A Harangház épülete a Gyógyfürdő és a város főutcája közötti parkban van elhelyezve, az építmény az építész szerint a jelképes kárpát medencét jelenti, melybe csordogál a szomszédos parkban lévő három darab festett jelfa tövéből induló négy forrás.
A három darab festett jelfa szellemiségében teljes mértékben segíti illetve felerősíti az épület funkcionális és eszmei szerepét, értékét. A három jelfa a Turul legendát, a Csodaszarvas történetét és az Életfához fűződő mese és mondaköröket jeleníti meg és azokat a színezetükkel is hangsúlyozzák.


Környékbeli programok

Déri Múzem
Debrecen, Déri tér 1.

Szabó Magda Emlékház
Debrecen, Kossuth u. 35.
(A Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumának udvarán)

Csokonai Színház
Debrecen, Kossuth utca 10.