Mátra-Bükk: kiemelt turisztikai fejlesztés
Kapcsolódó tartalom
Kormányhatározat született a Mátra és a Kékestető komplex fejlesztéséről – jelentette be december 15-i sajtótájékoztatóján, Gyöngyösön, Horváth László.
A térség országgyűlési képviselője elmondta, hogy a kormány elfogadta a Mátra-Bükk kiemelt turisztikai fejlesztési térséggé nyilvánításához szükséges koncepciót, valamint a Kékestető aktív kikapcsolódást szolgáló, turisztikai és sportcélú fejlesztési programjának elkészítéséről szóló előterjesztést. A Mátra fejlesztését illetően évtizedek óta nem született hasonló jelentőségű döntés – hangsúlyozta Horváth László.
A kormányhatározat szerint a nemzeti fejlesztési miniszter, a Magyar Turisztikai Ügynökség bevonásával, 2018. február 28-ig elkészíti a Mátra-Bükk kiemelt turisztikai fejlesztési térségre vonatkozó, 2018. június 30-ig pedig az ehhez szervesen illeszkedő, a Kékestetőre vonatkozó fejlesztési programját.
A kormányhatározat nevesíti, a térségben rég várt, Mátraházát és Kékestetőt összekötő kabinos felvonó létrehozását is – számol be a KékesOnline. A négy évszakos, kabinos felvonó kis helyigénnyel, minimális zajterheléssel megépíthető. Az előterjesztés további 9 fejlesztési elemet tart indokoltnak a Kékesen:- Szánkó és kerékpáros pálya kialakítása a déli sípálya környezetében
- Az egykori északi sípálya újraindítása, csákányos felvonó létrehozása
- 1000 férőhelyes parkoló kialakítása Mátraházán
- A parkolási kapacitás növelése a Honvéd üdülőnél található parkoló-öbölben
- A távvezetékes vízhálózat megújítása, és a hóágyú-üzemeltetés biztosítása, a hó biztos napok számának növelése és további szállásfejlesztési projektek megvalósíthatósága érdekében
- A csúcskő környezetében közösségi terek, játszóterek, hegyimentő-állomás és korszerű vizesblokkok építése
- A tv-toronyban kiállítótér, terasz-bár és teraszos rendezvényterem kialakítása
- Tematikus körutak, tanösvények létesítése a klimatikus gyógyhely minősítésű Kékestetőn
- A Kékestető első fejlesztőjéről elnevezett Csonka-villa felújítása