Tisztelt Vendégeink!

Hunguest Hotel Béke és Flóra szállodáinkat felújítjuk, a munkálatok a szállodák teljes zárvatartása mellett huzamosabb ideig elhúzódnak, amiért szíves türelmüket és megértésüket kérjük. Köszönjük, hogy eddig is minket választottak, maradjanak velünk a felújítások alatt is, amelyek befejezése után megszépült, teljesen új szállodákban köszönthetjük Önöket.

Az egri gyógyvizekről

A Bükk-hegység déli lábánál található egri gyógyforrások a hegység karsztvizeiből fakadnak. Az egri gyógyforrások kedvező hatása a különböző betegségfajtákra – ezen belül is főleg a reumatikus bántalmakra – már a török időben (XV.-XVI. század) ismert volt.

A vizek gyógyító hatása mindenekelőtt azok enyhe radioaktivitásával és a bennük lévő különféle nyomelemek a szervezet élettani funkcióra gyakorolt kedvező hatásával magyarázható. A teljes analitikus vizsgálat alapján az egri gyógyvizek négy csoportba oszthatók.

1. Egyszerű radioaktív gyógyvíz-ásványisó tartalmában kálcium-magnézium-hidrocarbonát dominál. A fürdőkúrában leadott radondózis 1000-3000-szer alatta marad az ártalmas toxikus dózisnak. Kimutatták, hogy az életműködéseket sok tekintetben serkenti.

2. Egyszerű kénes gyógyvíz, összetételében a sulfid dominál.

3. Kénes, kalcium hidrogénkarbonátos gyógyvíz. A kén fontos szerepet tölt be az emberi szervezet működésében, az ún. pótolhatatlan ásványi elemek közé tartozik. Fontos szerepe van a kötőszövet és a porc állományainak anyagcseréjében. Ivókúra formájában a gyomorsavtermelést fokozó, a bélmozgásokat élénkítő hatása áll előtérben.

4. Jódos-brómos alkalikloridos hidrogén-carbonátos ásvány- és gyógyvíz. Főleg pajzsmirigy betegségekben hasznosítható (jelenleg nem használjuk). A fenti elemeken kívül az egri gyógyvizek 51 féle nyomelemet tartalmaznak, ezek közül a legértékesebbek azok, amelyek az élet fenntartásához szükségesek, hatással vannak a sejtek működésére, katalizátor folyamatokra. Nélkülözhetetlen szerepük van az enzimrendszer működésében is.